Video marketing #1

Přeměňte návštěvníky na zákazníky!

Už dávno nastala doba, kdy video v marketingu se stalo neodlučitelnou součástí. I krátkým videem řekneme více než tisíce slov. Zaujmeme více smyslů diváka a díky tomu se reklamní myšlenka snadněji vštípí do paměti. Mnohdy nudné a nezajímavé obchodní sdělení přeměníme v zábavnou formu mediální kampaně.

Chceme-li zákazníkům ulehčit práci v orientaci na internetových stránkách, nebo snad vysvětlit funkčnost našeho výrobku nebo služby, nenajdeme jednodušší způsob než umístit na stránky explainer video.

Délka se obvykle pohybuje okolo 1-3 minut. Explainer video je převážně tvořeno animačními prvky a je doprovázeno hlasem moderátora, který k animaci mluví a vysvětluje danou věc ve videu.

Mysleme na to, že každý z nás raději obětuje chvilku na shlédnutí krátkého videa, než se probírat zdlouhavými texty, při kterých nám přecházejí oči. A stejně tak přemýšlejme o našich zákaznících. Zákazník by měl být v krátkém čase uvítán na webu, měl by dostat stručně a rychle informaci, kde je a co zde najde ( služba, výrobek, členství, informace, vzdělání, atd..). A navíc byste měli návštěvníka změnit na zákazníka. To už je celkem pořádná nálož úkolů, co by se mělo odehrát při první návštěvě internetových stránek. Pokud člověk se nebude chtít probírat textem, tak mu nic vysvětleno nebude. Takový návštěvník zpravidla odchází a hledá jiné podobné služby, kde bude v prvních pár vteřinách zaujmut na webu. Tento scénář nás ale může stát nemalé peníze, pokud přivádíme k sobě návštěvníky skrze placenou reklamu.

Naservírujte proto takovému člověku uvítací video.

Návštěvník, který se dostane například na stránky vašeho E-shopu bude rázem uvítán videem, kde bude rychle a jasně interpretováno, co si zde může koupit a jak nákup provede. Tímto osobnějším způsobem zvyšujete šanci na získání vracejících se zákazníků.